Bieg TROPEM WILCZYM w Chrobrzu

Już po raz piąty zorganizowano w Chrobrzu uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęły się one mszą św. w intencji Ojczyzny odprawioną przez księdza proboszcza Roberta Boreckiego.

Po mszy wszyscy uczestnicy biegu Tropem Wilczym udali się pod pałac Wielopolskich gdzie punktualnie o godzinie 12 00 nastąpił start do Biegu Honorowego na 1963 metry. W tegorocznej edycji pobiegło 120 zawodników, byli to uczniowie naszej szkoły, gimnazjum w Złotej, Szkoły Podstawowej w Chrobrzu, LO w Pińczowie, dyrektorzy szkół, nauczyciele, mieszkańcy Chrobrza, Pińczowa i innych okolicznych miejscowości. Trasę biegu zabezpieczali żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki. Opiekę medyczną sprawowała Harcerska Grupa Ratownicza z Buska-Zdroju.

Na mecie dekoracji medalowej dokonali: starosta Zbigniew Kierkowski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Anna Lach i dyrektor Szkoły Podstawowej Gabriela Kłap. Po biegu uczestnicy mogli się ogrzać przy partyzanckim ognisku i posilić pieczoną kiełbaską. Ogłoszone zostały wyniki konkursów: w konkursie plastycznym I miejsce zajęła Karolina Morton z klasy II TŻ, w konkursie wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych I miejsce Patryk Steckiewicz klasa ITŻ i II miejsce Anna Nocuń z klasy ITR.

Zobacz zdjęcia z uroczystości na stronie ZSCKR w Chrobrzu.

(Anna Steckiewicz, www.zsrchroberz.pl)

 

Posted in Aktualności.