Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji oraz Piknik Historyczno – Eksploracyjny

Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia przy ZSR w Chrobrzu oraz Stowarzyszenie Ochrony Zabytków Militarnych przy Muzeum im. Orła Białego zapraszają w dniach 4-5 października br. na jubileuszowy XXV Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji oraz Piknik Historyczno – Eksploracyjny „Chroberz 2008”.

Celem Zlotu oraz Pikniku jest spotkanie środowisk eksploratorskich w celu wymiany doświadczeń związanych z poszukiwaniami i ochroną zabytków. W trakcie imprezy prowadzone będą poszukiwania i eksploracja dalszej części przypałacowego parku i terenów przyległych przy użyciu sprzętu elektronicznego. Odbędą się także seminaria i wykłady naukowe z udziałem historyków, archeologów oraz konserwatorów zabytków województw świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. Piknik ma charakter dwudniowy i nastawiony jest przede wszystkim na dobrą zabawę.

W jubileuszowym zlocie będziemy mieli zaszczyt gościć Eurodeputowanych i Posłów, a także media lokalne oraz ogólnopolskie. Przybędą poszukiwacze z Polski, Wielkiej Brytanii, Czech, Słowacji, Ukrainy i Niemiec. Główną nagrodę w konkursie „Farciarz Roku” ufundował eurodeputowany Czesław Siekierski.

Szczegółowy program imprezy:

Sobota 04.10.2008

godz.
08-12 – przyjazd uczestników, rejestracja i zakwaterowanie
12-13 – przerwa i odprawa
13-17 – poszukiwania na terenie parku pałacowego
17-18 – zgłaszanie znalezisk i odprawa
19-23 – ognisko integracyjne

Niedziela 05.10.2008

godz.
08-11 – dalsza część poszukiwań
11.30-12 – prelekcja na temat historii Ponidzia i Chrobrza
12-13 – spotkanie z archeologami i przedstawicielem WKZ
13-14 – zwiedzanie pałacowych wystaw z przewodnikiem
ok. 14 – zaproszeni goście
ok. 15 – część artystyczna
ok. 21 – zakończenie imprezy

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy rafal13-74@o2.pl

Posted in Aktualności.