Przegląd Grup Kolędniczych już w niedzielę

Aż 101 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych weźmie udział w I Przeglądzie Grup Kolędniczych z Ponidzia „Wśród nocnej ciszy…”. Impreza odbędzie 18 stycznia 2009 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych w Chrobrzu. Początek godz. 11.

W kategorii gimnazjalistów wystąpi młodzież ze Świetlicy Wiejskiej w Orkanowie oraz Gimnazjum ze Złotej. W kategorii dorosłych wystąpią: zespół Wiśliczanie, druhowie z OSP w Kijach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Działoszycach, Klub Rozwoju Regionalnego w Bogucicach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pińczowie oraz Zespół Szkół Rolniczych w Chrobrzu.

W jury zasiądą: Małgorzata Wójcik – z-ca dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Jerzy Gumuła – muzyk, etnograf – Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Paweł Wawrecki – instruktor teatralny z Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, Adam Ochwanowski – poeta, kustosz Ośrodka Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej.

Imprezę patronatem objęli Wojewoda Świętokrzyski oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Ponidzia.

Do wygrania cenne nagrody zarówno pieniężne, jak i rzeczowe.

Organizatorami i sponsorami przeglądu są: Europoseł Czesław Siekierski – fundator I nagrody, Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia, Bank Spółdzielczy w Pińczowie, Wójt Gminy Złota, Zespół Szkół Rolniczych w Chrobrzu oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

Posted in Aktualności.