Rajd kolarski w Chrobrzu

W pierwszym dniu maja chroberski pałac odwiedziło kilkadziesięcioro rowerzystów. Byli to uczestnicy XLII Ogólnopolskiego Wiosennego Rajdu Kolarskiego PTTK „Trójprzymierze” Ponidzie 2008. Rajd składał się z trzech grup: warszawskiej, kieleckiej i lubelskiej. Celem rajdu było uczczenie 100-lecia działalności oddziału świętokrzyskiego PTTK w Kielcach oraz 35-lecia Świętokrzyskiego Klubu Turystów Kolarzy „KIGARI” oraz poznanie zabytków architektury i przyrody, kultury i historii Ponidzia.

Kolarze wyruszyli 30 kwietnia z Kielc. Poprzez Suków, Pierzchnicę, Chmielnik i Śladków Duży dotarli do Pińczowa. Stamtąd 1 maja wyruszyli na 80-kilometrową trasę po Ponidziu obejmującą m.in. Krzyżanowice, Zagość, Skorocice, Chotel Czerwony, Wiślicę, Stradów, Chroberz i Młodzawy. Do Chrobrza docierali o różnych porach dnia; największa grupa przybyła ok. godz. 16. Cykliści z zainteresowaniem oglądali wystawy oraz przypałacowy park.

W kolejnych 2 dniach rajdu kolarze odwiedzili gminy Michałów, Działoszyce i Busko-Zdrój. 4 maja z bazy w pińczowskiej bursie szkolnej przy LO wyruszyli do Jędrzejowa, a stamtąd pociągiem rozjechali się po Polsce. Organizatorem imprezy był kielecki klub „KIGARI”.

Posted in Aktualności.