Świętokrzyscy artyści malarze i fotograficy uwiecznią Ponidzie

Trzynastu malarzy i siedmiu artystów fotografików weźmie dział w sierpniowym plenerze pod hasłem „Co się dzieje w gniazdach? organizowanym pod patronetem marszałka Adama Jarubasa w Chrobrzu. Artyści w minionym tygodniu odwiedzili Ponidzie i okolice Chrobrza, które stana się tematem ich prac.

Plener organizuje Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia w Chrobrzu wspólnie z europosłem Czesławem Siekierskim, Redakcją Świętokrzyskiego Miesięcznika Kulturalnego „TERAZ”, Bankiem Spółdzielczym w Pińczowie, Domem Środowisk Twórczych w Kielcach, Państwową Komunikacją Miejską SA w Kielcach, Związkiem Polskich Artystów Plastyków i Związkiem Polskich Arystów Fotografików. Komisarzem funkcyjnym pleneru będzie prof. Małgorzata Bielecka a komisarzem honorowym Adam Jarubas – marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Plener odbędzie się na terenie gminy Złota i będzie jedną z imprez dla uczczenia przypadającej w tym roku 170 rocznicy urodzin Adolfa Dygasińskiego. Hasło pleneru „Co się dzieje w gniazdach? nawiązuje to tytułu sztandarowej noweli pisarza. Plener odbedzie się w dniach 20 ? 25 sierpnia ale już teraz artyści mieli okazję w towarzystwie przewodnika Pawła Bochniaka zwiedzania okolic Chrobrza.

Posted in Aktualności.